Tervisenõukogu

Järva- Jaani Gümnaasiumil on läbi aastate välja kujunenud kindlad traditsioonid tervisedenduslikes vadkondades, eesmärgiga edendada tervislikke eluviise, arendada turvalist sotsiaalset ja füüsilist keskkonda ning kujundada ühtseid väärtusi tervise ja üldise heaolu nimel. 2009.aastal liituti Tervist edendavate koolide liikumisega.

Tervisenõukogu koosseisu kuuluvad:

Deivi Teppan ja Merilyn Ivask – kehalise kasvatuse õpetaja, tervisenõukogu koordinaator

Greete Treial – sotsiaalpedagoog, hoolekogu esindaja

Anželina Raha – kooliõde

Heli Kark – huvialajuht

Anne Treial – algklasside klassiõpetaja

Mati Tamm –  tööohutusspetsialist

Maris Kurvits – inimeseõpetuse õpetaja.

Õpilasesinduse liige

Tervisenõukogu visioon koolitervise edendamiseks: keskkond, kus me elame ja tegevus, mida me teeme oma tervise heaks, tagab heaolutunde ja toidab loova isiksuse vaimsust.

Peamised tegevusvaldkonnad

Keskkond (füüsiline keskkond ja töötervishoid; transport ja liiklus; koolikiusamine; õpilaste viibimine vahetundides; garderoobide korrashoid; pingavaba töömiljöö, sh suhted kollktiivis; hügieeninõuete täitmine  koolis)

Toitlustamine (menüü mitmekesisus; söökla esteetilisus)

Ohutusalased koolitused (esmaabi, pääste, evakuatsioon jms)