Sotsiaalpedagoogi teated lapsevanematele

Järvamaa Rajaleidja kontaktid

Tasuta Paide ATH tugirühm 21.12 kell 17:00

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) sümptomitega laps nõuab teda ümbritsevatelt täiskasvanutelt palju tähelepanu ja energiat, aga ka rahulikku ja järjekindlat käitumist. Seda nii lasteaias, koolis kui kodus. Veel parem, kui kodu ja lasteaed/kool koostööd teevad, et ATH last toetada – ühtsed nõudmised aitavad last. Parim koht kogemuste vahetamiseks on tugirühm, sest kord kuus kokku saada teiste vanemate ja õpetajatega annab kogemusi ja kindlust. Kindlust, et Te ei ole ebaõnnestunud lapsevanem, vaid Teil on puudunud oskused ja teadmised, mida lapsega toimetulekuks on vaja.

ATH tugirühm annab võimaluse kohtuda inimestel, kellel on ATH diagnoosi või selle tunnustega laps kodus, koolis või lasteaias. Rühmas pakutakse nõu ja tuge eelkõige kuulamise ja mõistmisega, räägitakse enda kogemustest ning leitakse koos lahendusi erinevatele muredele. ATH tugirühm on alati avatud uutele liikmetele ja grupis võib osaleda nii kaua kui selleks vajadust nähtakse. Grupi suurus on keskmiselt 5-12 inimest. Tugirühm  on mõeldud õpetajatele, lapsevanematele ja  teistele pereliikmetele, kes igapäevaselt tegelevad ATH lapsega.

Järgmine kohtumine: 21 detsembril kell 17:00
Teema: ATH lapse suhtlusringkond ja lähedased sõbrad.

Toimumiskoht: ​Paide Täiskasvanute Keskkool, Lai 33, esimese korruse auditoorium, Paide

Tugirühma juhivad: Barbi Valdmann barbi.valdmann@paidegymn.ee ja Birgit Liivakant info@elf.ee

www.elf.ee

*****

Kui laps on väsinud, kui lapsel kaob õpihuvi, kui laps ei taha kooli minna… mida teha?

Neile küsimustele aitavad vastuseid leida Järvamaa Rajaleidja keskuse spetsialistid Heidi, Silva, Elo ja Külly esmaspäeval, 11.septembril kell 17.30.

Lapsevanemad, haridustöötajad, kõik teemast huvitatud inimesed on oodatud küsimuste-vastuste õhtule Järvamaa Rajaleidja keskusesse (Pärnu 54, Paide).

Osalemissoovist palume teada anda hiljemalt 11.septembriks e-posti aadressil maarika.heinaste@rajaleidja.ee või infotelefonil 5886 0705

Huvitavat lugemist praegustele ja tulevastele lapsevanematele!

Sotsiaalkindlustusameti poolt edastatud Soomest pärit materjal lapsevanemaks olemisest, mis on nüüd valminud kujundatuna eesti keeles.

embed_badge